Jdi na obsah Jdi na menu
 


Herecká škola podle Veroniky Singhové

Před rokem jsem začala navštěvovat kursy taneční a herecké školy na Vyšehradě. Taneční kurs byl vždy v pondělí a herecký kurs ve středu. Doprovázeli mne buď někdo z rodičů nebo dědeček. Kursy probíhaly od září do června. V letošním roce už navštěvuji pouze herecký kurs.

Moc mě to baví a ráda napodobuji některé herečky. Kurzy jsem si vybrala proto, protože bych ráda z deváté třídy šla na hereckou konzervatoř. Naše lektorka je profesionální herečka, která často hraje v televizi. Díky tomu také občas hrajeme a vystupujeme v televizi v dětských úlohách a tak jsem i poznala zázemí televizního natáčení jak ve studiu na Kavčích horách i různých místech v Praze.
 

V hereckém kursu jsme celá skupina dětí nacvičovaly pohádku „Princové jsou na draka“. Já jsem hrála roli Marie Kubíčkové – maminky Honzy. Zkoušeli jsme to celý rok a v červnu jsme měli 2 představení v Pidivadle na Letné pro rodiče a hosty. Hra se všem moc líbila.


V době letních a zimních prázdnin jezdím na Letní hereckou školu (LHŠ) a Zimní hereckou školu (ZHŠ). Na LHŠ jsem už byla dvakrát a letos bych chtěla jet po třetí, na ZHŠ zatím jednou. LHŠ byla vždy v srpnu u Plané nad Lužnicí v jižních Čechách přímo na břehu řeky Lužnice a trvala 2 týdny. Zde vždy bydlíme v dřevěných chatách. Během pobytu jsme měli různé přednášky o herectví a hlavně moje skupina nacvičovala hru „S tebou mě baví svět“, kde jsem hrála úlohu jedné z dětí – Míšu. Představení jsme předvedli rodičům na závěr školy v divadélku, které je součástí kempu. Sklidily jsme také velký potlesk. Na LHŠ se vždy seznámím s novými kamarády, s kterými se potom setkávám buď v kurzu nebo při různých vystoupeních pro televizi. Už se opět těším, až o příštích prázdninách zase na LHŠ pojedu.
 

Veronika Singhová

divadlo7.jpg