Jdi na obsah Jdi na menu
 


Číslo 10 Listopad 2011

Vážení čtenáři,

dostává se Vám do rukou jubilejní desáté číslo školního časopisu 720hodin. První číslo vyšlo již v roce 2007 a za tu dobu bylo zaznamenáno víc, jak deset tisíc unikátních přístupů a přečtení. Celý náš časopis slouží jako výstavní skříň i jako inkubátor začínajících novinářů a počítačových expertů.

V současné době je na webu našeho předmětu umístěno obrovské množství článků, videí, fotografí či jiného multimediálního obsahu.

Do dalších čísel Vám přejeme spoustu zábavy a poučení a našim novinářům a výzkumníkům mnoho inspirace a chuti do poznávání.

Vaše redakce

 

Příspěvky

Grafitti - Vojtěch Satrapa

11. 1. 2012

big-graffiti-maker-art.jpgTéma grafitti nikoho nenechá chladným. Někdo by jej nejraději zakázal, jiní mají dojem, že se jedná o pravé umění. Svůj názor na grafitti vám přináší Vojtěch Satrapa.

 

Argot - Šimon Heneberg

11. 1. 2012

obrazek_zaloha2.jpgArgot - tajemné slovo, značící řeč kriminálníků, zloději či vězni. Z mluvnického hlediska je to ale nesmírně zajímavé téma a zprostředkuje nám jej výherce literární soutěže Příběh tisíce a druhé noci Šimon Heneberg.

 

Florbal - Jiří Valášek

11. 1. 2012

imagesca4znl35.jpgFlorbal vletěl na herní nebe jako kometa. Brzy se ale zařadil do oblíbených halových sportů a nyní dokonce vytlačuje volejbal, basketbal či házenou. Proč tomu tak je vám řekne ve svém miničlánku Jiří Valášek.

 

Zkáza Titanicu - Petr Popelka

11. 1. 2012

titanic10.jpgŘíkalo se o něm, že je nepotopitelný. A hned při první plavbě se potopil. Hříčka osudu, nebo trestuhodné zanedbání předpisů? Odpoví vám Petr Popelka.

 

Bugatti Veyron - Filip Polák

11. 1. 2012

bugatti_eb_1.jpgVeyron. Legenda. 1001 koní. 407 km/h. 25 milionů korun. Tyto údaje popisují auto. Můžete si jej pořídit. Nebo si o něm aspoň přečíst v článku od Filipa Poláka

 

Trackmania - Jan Novotný

11. 1. 2012

image001.gifTrackmania je velice populární hra. Tvoří dokonce páteř disciplín elektronických sportů a naši reprezentanti fosahují dobrých umístění nejen na ESWC. Více o této hře přináší Jan Novotný.

 

Mars - Josef Hříbal

11. 1. 2012

mars1.gifPepu Hříbala vždy zajímal vesmír. Proto ve své novinářské premiéře představuje miničlánek o planetě Mars.

 

Slunce - Lucie Hrabovská

11. 1. 2012

sun_tour.jpgSlunce. Někdy oběžuje, někdy se ho nedostává. Díky němu ale je na Zemi život a jakou roli v našich životech tato hvězda hraje, vám prozradí Lucie Hrabovská.

 

Minecraft - Petr Heveroch - prezentace

11. 1. 2012

super-minecraft-boy.jpgPetr Heveroch vám ve své prezentaci představuje nyní velmi populární hru Minecraft. Myslíte si, že pro úspěch je nutné mít obří herní studio a milionové rozpočty? Začtěte se zde a uvidíte...

 

BMX - Vojtěch Dengler

11. 1. 2012

image001.jpgBMX byla kdysi velmi populární disciplína. S příchodem horských kol skoro upadla zapomění, ale nyní se veze na vítězné, freestyle vlně ... Více vám řekne miničlánek Vojty Denglera.

 

HD Definition - Marko Carić

11. 1. 2012

hd-logo.jpgHD Ready, Full HD, HD video. Názvy, se kterými se setkáváme dnes prakticky na každém kroku. Co ale doopravdy znamenají zjistíte po přečtení článku Marka Cariće.

 

Grafitti - Ivan Buldra

11. 1. 2012

d7d917a9fe_903684_o2.jpgZajímá vás grafitti? Líbí se vám, nebo si myslíte, že je to jen čmárání po zdech? Tak se začtěte do článku Ivana Buldry a třeba se dozvíte něco víc...

 

Lamborghini Murcielago - Nicolas Bálek

11. 1. 2012

images.jpgNástupce legendárního Diabla všechny překvapil. Dodnes se jedná o nejlepší supersport na planetě. Více vám o něm píše Nicolas Bálek.

 

Battlefield heroes - Omar Al-Oukla

11. 1. 2012

wacky_bf_preview.jpgOmar Al-Oukla vám dá tip na zajímavou on-line střílečku. Válečná hra, ale bez krve... je to vůbec možné? Začtěte se a dozvíte se víc!