Jdi na obsah Jdi na menu
 


Andrea Pecková - Osm planet

 Připravila jsem si téma: 8 planet
Merkur: Merkur je nejbližší planeta od Slunce a zároveň i nejmenší planetou v naší Sluneční soustavě.Na Merkuru není možný život.Dráha Merkuru má největší výstřednost dráhy ze všech planet Sluneční soustavy a nejmenší sklon rotační osy.Povrch Merkuru se velmi podobá našemu Měsíci.Merkur je dokonce menší než Měsíc, Saturnův Titan a Jupiterův Ganymed.
Venuše: Venuše je druhá planeta od Slunce.Venuše je pojmenována po římské bohyni krásy a lásky- Venuši.Tato planeta je jako jediná ze Sluneční soustavy pojmenována po ženě.Venuše má povrch Sopek ,které velmi často vybuchují.Venuše je naše takzvaně sesterská planeta,protože se velmi podobá velikostí naší planetě.

Země: Země je domovem lidí,zvířat i rostlin.Je zatím jediná planeta na,které se dá žít. Život na planetě začal tím,že na naši planetu dopadalo ultrafialové záření a vznikli úplně jednoduché buňky.Země má přirozenou družici-Měsíc.Země má mnoho názvů např.Terra nebo Gaia.

Mars: Mars je čtvrtá planeta ke Slunci,je druhá nejmenší planeta v Sluneční soustavě.Mars je tak známá Rudá planeta,vědci zjistili že na Marsu sněží.Není na Marsu možný život.Mars i ostatní planety vznikli z pracho-plynného disku,který obíhal kolem veliké planety.Tato planeta byla cca 100x větší než naše Slunce.Mars je pojmenován po římském bohu války- Martovi.

Jupiter: Jupiter je pátá planeta od Slunce a největší planetou sluneční soustavy.Jupiter je označován jako plynný obr.Okolo Jupiteru se nacházejí slabé prstence.Jupiter je skoro 3x hmotnější než ostatní planety Sluneční soustavy.Jupiter byl pojmenován po římském bohovi vládce panteonu.

Saturn: Saturn je šestá planeta od Slunce a druhá největší v naší Sluneční soustavě.Patří společně s Jupiterem mezi plynné obry. Kolem Saturnu obíhá prstenec který je tvořen z meteoritů,komet a podobně.saturn je přitahuje svou gravitační silou.
Uran: Uran je sedmá planeta od Slunce a Třetí největší planetou v naší Sluneční soustavě.Patří mezi plynné obry a společně s Neptunem i mezi ledové obry.Jméno má po řeckém bohovi Úranovi.Není na něm možný život.

Neptun: Neptun je poslední planeta od Slunce a Čtvrtá největší planeta naší Sluneční soustavy.Patří mezi ledové obry a plynné obry.Není na něm možný život.Planeta je docela podobná Uranovi.Planeta byla pojmenována po římském bohovi moří Neptunovi.

Andrea Pecková

mars10.jpg