Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jakub Šídlo - Steve Jobs

Steven Paul Jobs. Narozen 24. února 1955 San Francisco, Kalifornie v AMERICE. Úmrtí 5.října 2011 v Palovi Alto,Californie.(ve věku 56 let).

Je vynálezcem APPLU, IPHONU a dalších slavných věcí. Zakladatel,výkoný ředitel (CEO). V roce 1976 spolu se Stevem Wozniakem založil firmu Apple, která vyvinula jeden z úspěšných osobních počítačů. Byl jeden z prvních lidí,kteří rozpoznali potenciál myší ovládání grafického uživatelského rozhraní. Laurene Powell (od roku 1991). Jeho náboženské vyznání byl BUDHISMUS.

Před svou smrtí měl 138 mil.akcií WALT DISNEY.Vroce1986 koupil The Grafhics Group(později přejmenován na PIXAR)Prvním vyrobeným filmem ve,kterým byl výkonným Producentem byl Toy Story. PIXAR také pod dozorem tvůrčího ředitele Johna Lassetera natočil tyto trháky:

Hledá se NEMO, AUTA, AUTA2, Toy Story, Toy Story2, Toy Story 3, Vzhůru do oblak, VALL-I… 25.Srpna oznámil Steve Jobs rezignaci na post CEO společnosti Apple.Nahradil jej Tim Cook.
2011-Apple se snaží zastavit prodej TABLETU od galaxy TAB Firmy SAMSUNG SÉRIÍ ŽALOB V MNOHA CIZÍCH ZEMÍCH, které jsou postupně odmítány pro svoji úplnou nebo částečnou neopodstatněnost.

Jakub Šídlo

steve-jobs.jpg