Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lucie Hrabovská - Discodance

 V Discu se používají nejvíce třpytivé a blýskavé látky na kostýmy. Tyto kostýmy se určitě nedají použít na normální nošení třeba do školy, práce nebo do jiné společnosti, protože jsou velmi výstřední a netypické vůči každodennímu oblečení. Našívá se na ně spousta flitrů, pružných látek a kůže. Kostýmy můžou být vykrojené na různých místech jako například na stehně, břichu nebo na zádech, což bývá velice časté, aby se každý kostým něčím odlišil. Ke kostýmům se kupují i zvláštní boty, které mají mezi špičkou a patou díru, aby se noha mohla ohnout do špičky. Jsou pohodlné, ale musí si na ně Vaše tělo chvíli zvyknout, jinak Vás v nich budou bolet chodidla a nebudete se cítit dobře. Po chvíli to ale přejde.

V Discu se první polovinu roku vymýšlejí a tancují formace hlavně na sólo, duo nebo malou skupinku, kterou tvoří jen sedm lidí. Potom se s ní jezdí na soutěže, na kterých můžete získat nějaké ocenění v podobě medaile nebo poháru. V druhé polovině roku se tancují jen skupinové formace. Celá skupina má jednoho nebo dva lektory (trenéry), který vymyslí různé kousky sestav, pár skoků a švihů. Z těchto věcí si sestaví formaci a pak nás to postupně naučí.

Disco se dělí na kategorie Mini, Děti, Junioři a Dospělí, které se určují podle věku. Dále se dělí ve všech kategoriích na první a druhou výkonnostní kategorii. Určuje se podle toho, jak kdo umí tancovat, jaký má rozsah a techniku a také podle toho, jak umí dotyčný svůj tanec projevit. Dobrý tanečník se musí umět tvářit, aby zaujmul porotu, protože kdyby tancoval sebelíp, ale neuměl se projevit, porota by si ihned řekla, že to nemá cenu a dívala by se na jiného tanečníka. Ale naopak když byste byli opravdu dobří, můžete se dostat i na mistrovství republiky.

Záleží jen na Vás, jestli se Vám tento článek líbil. Jestli ano, můžete si vyhledat na internetu taneční skupiny nebo kluby a do nějakého se přihlásit. Pokud jste trpěliví, pilní a šikovní myslím, že se něco nového naučíte. Pro mě to je dobrá zkušenost, ve které bych co nejdéle pokračovala.

Lucie Hrabovská

 

detail-obrazek-2.jpg