Jdi na obsah Jdi na menu
 


Patrik Hartl - League of legends

Připravil jsem si pro Vás recenzi pro hru League of Legends. Tato hra vyvinuta společností Riot Games. Hra byla plně spuštěna 27.března 2009 a je to zatím nejhranější hra na světě, nedávno dobyla i neporazitelný World of Warcraft. Tuto hru nelze hrát v podobě flash hry v prohlížeči, proto si musíte tuto hru stáhnout a spouštět přes launcher.

Ve hře máte dva základní módy: 5vs5 a 3vs3. Určitě vám došlo, jaký je maximální počet hráčů v každém režimu. Na začátku hry si vyberete svého championa (postavu), za kterou chcete hrát. Existuje spoustu specializovaných postav, například AD carry, support, tank, AP, jungler,… Většinou by měl být jeden v každém týmu. Každý tým v 5v5 hře má 5 hráčů, 11 věžiček, 3 inhibitory a svou základnu (Nexus). Vaším cílem hry je zničit nepřátelům Nexus a zároveň ubránit ten svůj, který stráží jejich věže, minioni (slabší jednotky teamu) a samotní hráči. Inhibitor spawnuje tzv. super miniony, které o mnoho víc škodí, než normální minioni. Za každého zabitého miniona, hráče, nebo zničenou věž obdržíte goldy (peníze), za které si můžete kupovat různé věci, které zlepšují kvality vaší postavy. Většinou se itemy kupují podle enemy team, co za championy proti vám hraje.

Mimo hru se nacházíte v základně, kde můžete sledovat různé zápasy, kupovat si nové postavy, runy, vylepšovat masteries a nečekaně podporovat vás milovaný Riot.
Masteries jsou body, které získáte každým získaným levelem (30). Své masteries můžete různě kombinovat, jako strategii hry. Určeny pro podporu vaší postavy.

Runy si můžete kupovat stejně jako championy za IP (Influence points) a podle libosti kombinovat na svých stránkách. Runy většinou hodně ovlivní hru a je to velice nákladná věc. Existují 4 druhy run a to: Marks, Seals, Glyphs a Quintessence. Také určeny pro podporu vaší postavy.

XP: Jsou to zkušenosti, které hráč získává po soubojích. Tyto zkušenosti rostou až do 30. Levelu, kde se vaše XP zastaví. Po dosažení 30. Levelu můžete hrát nový typ hry a to „ranked“, kde už nehrají špatní hráči, ale hráči na úrovni, kde získáváte ELO body. Statistiky ranked jsou vystavené na oficiálních stránkách RIOT.

IP: Body, které získáváte za vyhrané i prohrané hry. Za IP si můžete kupovat runy, championy
RP: Naše oblíbené RP body, které můžete získat díky vaší kreditní kartě, pay safe card, SMS a PayPal. Za tyto body si můžete pořídit výhody do hry a nové vzhledy vašim hrdinům.
League of Legends (LoL) se velmi rozmohl díky svým pravidelným turnajům, které jsou známé po celém světě. Většinou se hraje o peníze, pozvánky na další turnaje…

Toto je jenom úvod do hry League of Legends a doufám, že se Vám hra bude líbit a snad si spolu dáme nějaký ten „battle“ 

Patrik Hartl

lol-giveaways.jpg