Jdi na obsah Jdi na menu
 


Anna Dočkalová - Rihanna

6. 10. 2013

index.jpeg

Rihanna, vlastním jménem Robyn Rihanna Fenty je zpěvačka narozena 20. února 1988 na Barbadosu. Rihanna byla ve své tvorbě ovlivněna styly R&B, reggae,dancehall a dance.Nahrává u hudební společnosti Def Jam Recordings. Je držitelka pěti cen Grammy a nahrála celkem jedenáct „number one“ hitů (hodnoceno podle americké hitparády Billboard Hot 100.) Do roku 2012 celosvětově prodala na 25 milionů kusů alb, a také 60 milionů digitálních kopií singlů, což z ní dělá nejúspěšnější umělkyni v digitálním prodeji.

Narodila se Ronaldovi a Monice Fenty a má čtyři bratry. Se dvěma spolužáky založila hudební trio. V roce 2006 vyhrála „Miss Combermere School Show.“

Když jí bylo patnáct, nastal pro ni bod zlomu v kariéře.  Jeden z jejich přátel ji totiž představil producentovi Evanu Rogersovi. Evan Rogers  a jeho kolega jí pomohli nahrát vlastní písně  a rozeslali je do několika nahrávacích společností. Jedna z těchto nahrávek se dostal a do ruky i Jay-Z,který s ní podepsal smlouvu u jeho nahrávací společnosti Def Jam Recordings.

Jakmile podepsala smlouvu s Def Jam, začala nahrávat své první album Music Of The Sun, které bylo vydáno v srpnu 2005. Později začala připravovat nové album A Girl Like Me.

V únoru 2009, večer před předáváním cen  Grammy zrušila své vystoupení, kvůli napadení Chrisem Brownem.

V roce 2009 se ale vrátila na scénu při vystoupení na cenách American Music Awards,kde vystoupila se svými písněmi z alba Rated R.

Mezi její album patří např.: Music of the Sun,A girl like me, Good girl gone bad, Rated R,Loud, Talk than talk a  Unapologetic.