Jdi na obsah Jdi na menu
 


Josef Švehla - Minecraft

6. 10. 2013

 Minecraft je hra,která je originální tím,že je sestavena pouze z kostiček. Je velmi mnoho druhů věcí které jsou zaneseny do minecraftu. Co se týče bloků tak celý svět který si vytvoříte nebo obdržíte v nějakém módu je rozdělen na chunky (16x16) bloků.

Je velmi mnoho módů např. skyblock,čarovný minecraft,singleplayer:Survival nebo creative nebo hardcore,je velmi mnoho módů a proto nenapíšu všechny. Od verze 1.6.2 byli přidáni koně,aby jste na nich mohli jezdit,potřebujete sedlo,v starších verzích se dalo jezdit pouze na praseti. Nejnovější verze je 1.6.4,jenomže většina lidí hraje 1.5.2,protože verze 1.6.2 a 1.6.4 jsou již za peníze pokud si tedy nestáhnete kopii.

Ze hry minecraft je hodně LP (Lets Play),jejich známí autoři jsou např. PEDROSGAME, GONKI, GOGO atd….hlavní je ovšem GEJMR,protože sám vymyslel jeden z nejlepších módů a to čarovný minecraft.

Co se týče chunku jsou také důležité ke zjištění vašeho nejbližšího slimechunku (blok 16x16 na,kterém se spawnují slimové:beztvaré zelene kostky,které pokud zabijete vám vydají 0-2 slimebally z kterých můžete vytvořit sticky piston který vám posouvá blocky,ale na rozdíl od normálního pistonu je umí i navrátit).Tento slimechunk zjistíte na některých stránkách od firmy této hry:Mojang,která vytvořila celý minecraft.Minecraft je tak trochu něco jako vaše hra o přežití pokud tedy nehrajete kreativní mód,kde máte nekonečno životu,neomezený počet blocků a nepotřebujete jíst.V této hře je velmi dobré ochočit si ocelota,kterému dáte rybu a stane se z něj kočka nebo vlka z,kterého se stane pes po tom co mu dáte kost,kočky se bojí creepři(v české verzi se jim říká sičáci kteří na vás utočí sebevražednými útoky tak,že ve vaší blízkosti explodují)a pes vás chrání před všemi monstry jenže creeper je klidně zabije. Od nových verzí 1.6 přibyli ke koni také osel a mula,kteří dokážou převážet náklad a mohou na sobě mít brnění.

Děkuji za přečtení