Jdi na obsah Jdi na menu
 


Marie Ťažká - EXO

Exo je jihokorejsko-čínská chlapecká skupina. Je stále více populární kdekoliv ve světě, včetně České Republiky. Rozděluje se na dvě podskupiny: EXO-M a EXO-K. EXO-M má za úkol dobýt čínský trh a EXO-K korejský hudební trh. Nejsou oblíbení pro jejich vzhled, ale i kvůli kvalitě jejich hlasů a tanečním choreografiím. V některých rozhovorech přiznávájí, že trénují skoro pořád a nemívají žádnou dovolenou.

V roce 2012 vydali svojí první píseň ‚What is Love‘ a s ním také své první mini-albumMAMA (Mama známená něco jako bůh). Album má dvě verze: korejskou a čínskou. Vlistopadu 2012Exozískalo cenu za nejlepšínovouasijskouuměleckou skupinunaMNETAsianMusic Awards 2012. Exo-K získalo třinominacena 27.GoldenDiskAwards a vyhrálo NewcomerAward.Exo-M bylo oceněno jako nejoblíbenějšískupinanačínskýchMusic Awards 2012.

V roce 2013 vydali své první studiové albumXOXO. I tohle album má dvě verze, avšak na dvou písní se podílelo všech dvanáct členů dohromady a vystupovali jen jako EXO. Zmíněné písně nesou názvy ‚Wolf‘ a ‚Growl‘. S písní Growl vyhráli č. 1 ve čtyřech různých hudebních programech ve třech týdnech po sobě. Dohromady vyhráli s touto písní deset trofií.

Celkové prodali za tři měsíce přes 740 000 kopií, čímž dosáhli nového rekordu za posledních dvanáct let. 

Členové skupiny jsou: Suho, Baekhyun, Chanyeol, Sehun, Kai, D.O. (všichni EXO-K), Kris, Xiumin, Luhan, Tao, Chen a Lay (EXO-M).

Obdivuji je za jejich píli a snahu se pořád zlepšovat. Mám je ráda, protože mají pořád úsměvy na tvářích a také se mi líbí jejich videoklipy a choreografie, které zde tancují. 

pretty1.jpg