Jdi na obsah Jdi na menu
 


Filip Hovorka - Ohrožená zvířata

6. 10. 2013

Ohrožené druhy

Ohrožené druhy: Stupeň ohrožení indikuje  u některých biologických druhů šnaci na přežitý

Jak se zařazuje do kategorií: když se zařazuje do stupně ohrožení bere se v potaz počet  přeživších druhů ,ale také přírůstky a úbytky v populaci během času.

Řadí se do kategorií: LC- Málo dotčený NT-Téměř ohrožený VU-Zranitelný EN-Ohrožený CR- Kriticky vyhynutý EW-vyhynutý v přírodě EX-vyhynutý

Panda velká (Ailuropoda melanoleuca) je řazena mezi medvědovité. Stupeň ohrožení- EN

V dnešní době je jako národní symbol Číny a je zobrazována na zlatých čínských mincích. Žijí především v hornatých oblastech jako je tibet a Súdán. Patří mezi ohrožené zvířata.

Papoušek královský (Alisterus scapularis) Obývá tropické a subtropické pralesy na východním pobřeží Austrálie a přilehlá pohoří.Do nedávna nebyl moc rozšířený kvůli těžkému odchovu ale nyní se tento druh pořád rozšiřuje.Stupeň ohrožení -EN.

Lachtan ušatý (Eumetopias jubatus) je velký mořský savec největší zástupce čeledi lachtanovitých. Obývá břehy Tichého oceánu konkrétné od Britské kolumbie přes Aljašku a ostrovy v Beringově moři. Stupeň ohrožení- EN

Velryba černá (Eubalaena glacialis) je kytovec dorůstající délky okolo 14,5 metru z jehož jeho hlava zabírá 1,4/1,3 metru. Váží okolo 40 tun.Stupeň ohrožení EN.